Geleceği Yaratan Geçmiş

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ)

Kıbrıs`ın ilk üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi 1985 yılından bu yana yenilikçi ve çağdaş yaklaşımı ile sürekli gelişmekte ve eğitim standartlarını yükseltmektedir. 18.000`i aşkın öğrencisi ile büyük GAU Ailesi, "WELCOME TO ONE, BE ONE " felsefesi ile öğrencilerini de GAU Ailesinden bir birey olarak görmektedir.

Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) başta olmak üzere, tüm dünyada tanınan GAU, 27 ayrı akreditasyona sahip olmakla, bulunduğu coğrafyanın "diploması en geçerli" üniversitesidir.

Uluslararası üyelik ve akreditasyonları olan bir diploma sahibi olmanın avantajlarını, tüm dünyada yaşayan GAU Öğrencileri, aynı zamanda GAÜ Paralel Eğitim Sistemi ile Girne,Kişinev, Washington, Canterbury, Karpaz ve İstanbul kampüslerimizde eğitimlerini sürdürebilmektedirler.GAU, 1995 yılı itibarı ile Hindistan, Kazakistan, Pakistan, Sri Lanka, Kırgızistan, Türkiye, Polonya, Rusya, Beyaz Rusya, ABD, Birleşik Krallıklar, Çek Cumhuriyeti ve Hong Kong’da eğitim ortaklıkları kurmuştur. Bu ortaklıklar, öğrencilerin farklı kültürleri tanıma ve öğrenme deneyimleri kazanmalarına imkan sağlamak için, öğrenci ve fakülte değişimlerini kapsamaktadır.

View detail
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ)
Kıbrıs Çocuk Vakfı

Kıbrıs Çocuk Vakfı

2003 yılında Serhat Akpınar başkanlığında kurulan Kıbrıs merkezli bir Vakıftır. Vakfın amacı çocuk haklarını ve çocukların gelişimlerini desteklemek üzere kurulmuştur. Vakıf ulusal ve uluslarası birçok kurumla işbirliği yaparak çocukların gelişimine ve haklarının korunmasına, ayrıca birçok çocuğa eğitim bursu sağlayarak çalışmalarını sürdürmektedir.

View detail

GALnet the Future

1997 yılında Lefkoşa’da kurulan ve Kıbrıs’ta  internet erişim hizmeti  veren ilk şirket olan bilinen

GALnet the Future- Internet Services, aynı zamanda  bilgisayar ve donanım ürünleri , servis ve destek hizmeti ile birlikte teknoloji çözümlerinde ihtiyaç duyulacak donanım ürünleri  hizmete sunmuştur.

View detail
GALnet the Future
GAÜ Okullar Grubu

GAÜ Okullar Grubu

GAU Amerikan Koleji ve bünyesinde bulunan American Nursery School 30 yıldır, MEB müfredatı destekli eğitim veren saygın ve güvenilir bir eğitim kurumudur. Eğitim dili Türkçe-İngilizce olup, Council of International School (CIS), European Council of International Schools, European Federation of Schools (FEDE) gibi uluslarası kuruluşlardan akreditasyon ve denklikleri bulunmakla beraber Edexcel ve Uluslarası Cambridge Üniversitesi sınav merkezidir. Yabancı dil eğitiminde lokomotif olan İngilizceye ek olarak Fransızca ve Almanca vb. dillerde de hizmet verilmektedir. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı Amerikan Koleji , The American Elementary School, The International Prep School, The American Nursery School ve Lefkoşa’da eğitim veren The American Future College’ nin amacı öğrencilerini sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerlerle donatılmış, özgüveni gelişmiş, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, üretken ve yaratıcı , araştırmaya ve öğrenmeye meraklı, insanlığa, topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmektedir.

View detail

GAÜ Jenerik Kampüs Kazakistan

Girne Amerikan Üniversitesi ve Kazakh National Technical University (NTU) arasında imzalanan akademik işbirliği çerçevesinde, enerji politikaları ve petrol ve gaz yönetimi anlaşmasının ardından Uluslararası işletmecilik, Finans ve Muhasebe bölümleri de anlaşma kapsamına alındı. Kazakistan’ın köklü üniversitelerinden NTU ile yükseklisans ve doktora programlarını da kapsayan bir çift diploma anlaşmasıyla, bu programlara öğrenci kabulü ivme aldı. Kazakistan Jenerik Kampüsü, 35 yıllık bilimsel bilgi birikimi ile GAÜ’nün Orta Asya ve Kafkasya’da etki alanını genişletti.

View detail
GAÜ Jenerik Kampüs Kazakistan
GAÜ Kırgızistan / Bişkek

GAÜ Kırgızistan / Bişkek

2004 yılında başlayan GAÜ ile Bişkek Finans ve Ekonomi Akademisi (BAFE) arasındaki işbirliği çerçevesinde kurulan GAÜ Kırgızistan İngilizce Hazırlık Okulu’nda yüzlerce öğrenci, İngilizce eğitim aldı. Ardından ileriye taşınan işbirliği çerçevesinde, GAÜ İşletme ve Turizm Otelcilik ve Konaklama Bölümü`nün bünyesinde, üniversitenin  sosyal yaşama kazandırdığı başta, Le Chateau Lambousa Otel, Camelot Plajı ve Sosyal Tesisleri gibi alanlarda Kırgızlı öğrenciler staj programına kabul edildi. Kırgız stajyerler, aktif olarak ayrıca çeşitli konularda İngilizce müfredat ile alan dersleri de almaya devam ediyor.

View detail

GAÜ TV

Girne Amerikan Üniversitesi Televizyonu , 2004 yılında test hayatına başlamış ve ardından da 2005 yılında yayın hayatına geçmiştir . GAÜ  TV Stüdyoları  İletişim Fakültesi öğrencilerinin uygulama alanı olarak hizmeti girmiş ve öğrencilerin pratik bilgilerini geliştirmeyi hedeflemiştir . GAÜ TV Stüdyosu olarak hizmet veren , ve öğrencilerin kampüs yaşamı , üniversite içerisinde gerçekleşen etkinliklerini yayına taşıyan kanal , iki idari personel , iki akademik personel ve toplamda on farklı bölümlerden öğrenci ile birlikte hizmet vermektedir . Stüdyo içerisinde çalışan öğrenciler , performanslarına bağlı olarak burs olanaklarını da arttırmaktadırlar .

GAÜ TV ‘de öğrencilerin yayına hazırlamış oldukları programların yanında , üniversitenin tanıtım filmleri ve Kıbrıs ‘I anlatan tanıtım içerikleri yer almaktadır . Kanal 24 saat yayın yapmaktadır . Film ve belgesel içerikler ile de üniversite programı aynı zamanda desteklenmektedir. Bu iki merkez de Üniversite bünyesinde GAÜ Medya Koordinatörlüğü çatısı altında toplanmış bulunmaktadır. Yerel ve Uluslarası Medya ‘ya haber akışını sağlamanın yanında , haftalık olarak akademik ve Girne halkına ulaşan The Chancellor gazetesinide öğrenciler çıkarmaktadır.

View detail
GAÜ TV
GAÜ FM

GAÜ FM

GAÜ FM stüdyosuda 105.8 frekansı ile sadece kampüs içerisinde değil Kıbrıs halkına hizmet vermektedir. GAÜ TV ve GAÜ FM İletişim Fakültesi öğrencilerinin alan derslerinin uygulama merkezi olarak hayata geçmiş olsa da gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile GAÜ ve yerel medya ilişkileri noktasında da köprü görevi görmektedir. Öğrencileri iş yaşamına hazırlayan merkez , alanında uzman kişiler ile öğrencilerin mezuniyet sonrasında da mesleklerine farklı bir bakış açısı yaratmayı hedeflemektedir.

View detail

GAÜ İstanbul,Türkiye

GAÜ İstanbul Yerleşkesi ilk eğitim binası Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Turizm Eğitim Birliği (GAU-INTEB), English Language Academy (ELA), Denizcilik Akademisi, Havacılık Akademisi, Dans Akademisi ile Bilişim Akademisi bünyesinde eğitime başlayacak akademik programlar ile öğrencilerine GAÜ’nün kıtalararası kampüslerinde de küresel eğitim görme fırsatı sunmaktadır. Bilimsel bilgiyi bireyler ve kurumlar ile paylaşarak kurumsal bilgiyi uygulamak ve gelişen teknolojiden faydalanarak kısa ve uzun vadede talebe uygun, kaliteli, güncel ve yenilikçi, yaşam boyu eğitim programları hazırlamak, geliştirmek ve ulusal ve uluslararası düzeyde bireylere, kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektör çalışanlarına sunarak üniversite ile aralarında sürekli bir bağ kurmaktadır.

View detail
GAÜ İstanbul,Türkiye
GAÜ Canterbury İngiltere

GAÜ Canterbury İngiltere

GAUC, GAU ile eğitim ortaklığı olan diğer Üniversitelerden öğrenci kabul etmektedir. Diğer Üniversitelerden olan öğrenciler de İngiltere’de okuma fırsatından yararlanabilirler.

GAU Öğrencileri, Canterbury Kampüsünde en fazla 4 dönem (yaz dönemi dahil) olmak üzere seçtikleri alanda öğrenim görebilirler. Öğrenciler, öğrenimlerinin son yıllarını GAU Kıbrıs kampüsünde geçirmek durumundadırlar. Öğrenciler ayrıca, Canterbury kampüsü İngilizce dil akademisi kısa dönemli ingilizce kurslarında öğrenim görebilirler.

View detail

GAÜ Karpaz

Girne Amerikan Üniversitesi Karpaz Yaşam Kampüsü ile hem uluslararası kampüslere  bir yenisini ekleyerek  hem de üniversitenin  Karpaz bölgesinin sosyal ve ekonomik yönden gelişimine katkıda bulunmaktadır.Çevreye duyarlı, doğal enerji kaynaklarından en üst düzeyde yararlanan, kendi kendine yetebilen üstelik bulunduğu yere de katkı koyan yaşayan yeni bir kampüstür.

Kıbrıs adasının bu özellikli alanında gerçekleşecek olan yapılaşmada, ana felsefesi Karpaz’ın ruhunun, yalnızlığının, dokunulmamış boşluğunun fauna ve florası ile birlikte korunması ve uygulanacak tasarımların doğayı koruyan ve geliştiren çevreci tasarımlar olmasıdır.

Karpaz Kampüsü, Eko Köy ve çevre araştırmalarının yapılacağı enstitülerin doğal alanı zedelememesi, aksine oradaki doğal yaşamı zenginleştirmesi için alanın dokusunun incelenmiş, görüşler akademik ortam içinde uzmanlarca tartışılmış ve bu doğrultuda bir plan hazırlanmıştır.

Çalışmalarımız bölgenin sosyolojik ve doğal yapısı ile uyumlu ve sürdürülebilir çevre ve kültür prensibi ile Karpaz yarımadasının doğası ve kültürü ile birlikte ekonomik olarak da gelişmesi için bir örnek olmasına uğraş verilmektedir.

View detail
GAÜ Karpaz
GAÜ Jenerik Kampüs Hindistan

GAÜ Jenerik Kampüs Hindistan

GAU Hindistan Jenerik  Kampüsü,  Hindistan, Banglore’de bulunan Gelişmiş Teknoloji Çalışamları Yüksekokulu  (CATS) ile 2006’da yapılan anlaşma ile öğrenci alımına başlamıştır.

View detail

GAÜ Kolombo,Sri Lanka

Sri Lanka’nın Kolombo kentinde bulunan Metropolitan College ile 2009 yılında imzalanan anlaşma itibari ile ilk kayıtlarını 2009 yılında alan GAÜ Sri Lanka Jenerik kampüsü’nün her yıl onlarca öğrenciyi mezun ediyor.GAÜ Sri Lanka kampüsü bünyesinde İşletme Yönetimi ve Psikoloji bölümünün olduğu belirtilen açıklamada, dünyanın 4 bir tarafında KKTC’nin adını taşımasının yanında global eğitimi gerçekleşiyor.

GAÜ’nün 30 yılı aşkın bilimsel bilgi birikimi ile sınırlarını Kıbrıs’ın dışına taşıyarak dünya ile bütünleşmiş küresel eğitimin merkezi olduğunu ifade edilen açıklamada, Güney Asya’nın önemli bir liman ülkesi olan Sri Lanka’nın,  Girne Amerikan Üniversitesi Sri Lanka jenerik kampüsü akademik programlarının küresel rekabet ve iş dünyasına kazandırmasının KKTC ile yükseköğretim sistemi için büyük öneme sahiptir.

View detail
GAÜ Kolombo,Sri Lanka
GAÜ İngilizce Hazırlık Okulu

GAÜ İngilizce Hazırlık Okulu

GAÜ İngilizce Hazırlık Okulu; GAÜ’deki öğrencilerin akademik ihtiyaçları için yeterli İngilizceye sahip olduklarını temin eder. İngilizce’deki yeterlilik GAÜ’deki öğrencilerin sadece akademik çalışmalarına yardımcı olmaz ayrıca seçtikleri meslekte de yardımcı olur. İngilizce Hazırlık Okulu; İngilizceleri yetersiz olan öğrencilere yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri sağlamaktadır. İngilizce Hazırlık Okulu şu anda; Avruapa’daki dil programları için değerlendirme kurumu olan EAQUALS (European Association of Quality Language Services) tarafından akreditasyon onayını almıştır.

View detail

GAÜ Kampüs Hong Kong

GAÜ, öğrencilerine Hong Kong yerleşkesinde dönemsel olarak bölüm derslerini alma fırsatı sunarken; uzak   doğunun mistik ortamında farklı kültürleri tanıma imkanı yaratmaktadır.

Öğrenciler, farklı kültür ve gelenekleri öğrenirken lisans kurslarına katılabilme şanslarına sahipler. Hong Kong, Guandong bölgesi ile birleşik, anakara Çin’in güneydoğusunda bulunan küçük ama canlı bir şehirdir. Pearl Nehri Deltası’nda Macau’nun batısında, Guangzhou’nun kuzeybatısında bir üçgen oluşturmaktadır.. GAU Hong Kong programı, gezi ve rehberli turlar ile dinamik bir kültürel dil eğitim programı ile desteklenen yoğun dersler sunmaktadır.

View detail
GAÜ Kampüs Hong Kong
Moldova Amerikan Üniversitesi (MAÜ)

Moldova Amerikan Üniversitesi (MAÜ)

Moldova`nın Kişnev şehrinde  Ştefan Cel Mare Bulvarı üzerinde eğitime açılan Moldova Amerikan Üniversitesi (MAÜ), sanatsal yapıdaki binaları ve birinci sınıf akademik kadrosu ile 2015/2016 akademik yılında eğitim programlarını sunmaya başlamıştır.

Üniversite’nin Moldova’daki diğer yüksek eğitim kuruluşlarından farklı olarak eğitim dili İngilizce’dir. Moldova Amerikan Üniversitesi olarak bize göre günümüzün  evrensel bilgi akışıyla, en ileri araştırmaları gerçekleştirebilmek ve uluslararası toplulukla bağ kurabilmek, etkili bir şekilde anlaşabilecek seviyede İngilizce yeteneğinden geçmektedir. Moldova Amerikan Üniversitesinde bütün dersler(Romanca olarak verilen Kıta hukuku hariç olmakla beraber) İngilizce olarak verilir. İngilizce hazırlık okulu TEDQUALS’dan akredite olmuş Girne Amerikan Üniversitesiyle bağlantılıdır ve bir takım akademik değişikliklerden dolayı düzenli olarak eğitim programlarına katılan, üst düzey eğitmenlerden İngilizce öğrenme fırsatına sahip olacaksınız. Moldova Amerikan Üniversitesi çeşitli uluslararası kurumların üyesidir. Bunların arasında, akredite olmuş kurumların Bologna Süreci gereksinimlerine yardımcı olan Avrupa İşletme Eğitimi Konseyi (ECBE) bulunmaktadır.

View detail

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ)

Başkent Lefkoşa’da  Surlariçinde bulunan KAÜ, şehrin hem tarihi özellikleri ve dokusuna uygun hem de geleceği şekillendiren vizyonuyla, uluslararası bir üniversitedir.

Üniversite Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu tarafından akredite edilmiş olup, European Council for Business Education, Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği'ne üyedir.

KAÜ’de öğrenim dili İngilizce ve Türkçe’dir. KAÜ’de 6 lisans programının yürütüldüğü 3 fakülte faaliyet göstermektedir.

View detail
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ)
Kıbrıs Üniversiteler Birliği

Kıbrıs Üniversiteler Birliği

Girne Amerikan, Uluslararası Kıbrıs, Kıbrıs Metropolitan, Akdeniz Karpaz, Kıbrıs Amerikan ve Lefkoşa İngiliz Üniveristeleri’nden oluşan birliğin amacı yüksek öğretim vizyonunu ileri taşıma, uluslararası kabullerde görev üstlenme ve üniversitelerin sorunlarını çözmedir.

View detail

Dünya Barış Üniversitesi

2017 yılında kurulan  World Peace Organization (Dünya Barış Örgütü) öncülüğünde dünyada barışın hakimiyeti yönünde bilim üretme misyonuyla, ortak bir dil oluşturabilmek için dünya dilleri ve kültürlerini, tüm insanlığı ve doğayı, bilimin ve varoluştaki farkındalığımızın gücü ile barıştmakta olan Dünya Barış Üniversitesi Kıbrıs’ın doğal çevresi, tarihi ve kültürel yapısına uygun bir yaşam üniversitesi modelinde, başta uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi olmak üzere, mimarlıktan tarıma, ekonomiden, hukuk eğitimine, insanları kendileriyle, birbirleri ve doğayla barış ve huzur içinde yaşayabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

View detail
Dünya Barış Üniversitesi
UHA Havacılık

UHA Havacılık

Uluslararası Havacılık Akademisi, üniversite tabanlı uçuş eğitimi çerçevesinde, yalnızca otoritenin kurallarını takip eden standart bir yapı değil, teklif ve girişimleriyle otoriteyi geliştirici, sektöründe yeni ufuklar oluşturmayı hedefleyen kurumsal bir organizasyon anlayışını benimsemiştir.

Havacılık eğitiminde güncel gelişmeleri takip ederek, kendini sürekli yenileyen üniversitemiz, yer dersi egitimlerini KKTC karaoğlanoğlu’ndaki Girne Amerikan Üniversitesindeki, Havacılık Yüksek Okulunda vermektedir. Uçuş eğitimlerini yine Girne amerikan Üniversitesinin İstanbulda kurulan Uluslararası Havacılık Akademisinde, Uçuşları Çorlu ve Bursa Yenişehir havaalanlarında yapıyor. Kısa bir süre sonra KKTC de de uçuşlarını yapmak için gerekli işlemleri başlatmıştır.

 

View detail

Geleceğe Mektuplar

Geleceğe Mektuplar Projesi, 25 özel konuda, 25 seçilmiş kişi ile yapılacak söyleşilerle oluşacak bir vizyon belgeselidir. Bu alanda bir ilk olan bu çalışmada, gelecek 25 yıl çeşitli alanlardaki öngörüler, ülkenin her yerinden görüntüler ve söyleşilerin yapılacağı 25 özel mekanda hazırlanacak ve ilgili detaylar sinemasal bir akış ve son teknoloji kullanılarak kayıt altına alınacak. Bu sayede bugünün geleceğe taşınması ve yaşatılması sağlanacaktır.

View detail
Geleceğe Mektuplar
Akpınar Eğitim Vakfı

Akpınar Eğitim Vakfı

Eğitim ve öğretimin; toplum ve kişilerin ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılanması için Üniversiteler ve okullarda eğitime katkıda bulunacak her türlü panel, seminer ve söyleşiler düzenlemek te ve çalışmalarını duyurmak için gazete, dergi yayınlamakta, yarışmalar düzenlemekte, vakfın mali olanaklarının gelişmesi doğrultusunda bu faaliyetlerden bir veya birden fazlasını gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

View detail

Gaü ´Sufi Akademisi´

Girne Amerikan Üniversitesi çatısı altında Hakan Mengüç’ün başkanlığında kurulmuş olan “Sufi Akademisi”,kendi bünyesinde ‘Sufi Felsefesi’ dersleri, ney, sema, ebru ve geleneksel diğer sufi sanatlarına dair dersler verilirken, aynı zamanda bireylerin; kişisel gelişimlerini destekleyici seminerler gerçekleştirilmektedir.

View detail
Gaü ´Sufi Akademisi´

GAÜ Bölgesel Ofisleri

Araştırma Merkezleri

Başlıca amaçları arasında bilimsel araştırma projeleri yapmak ve yürütmek olan 15 Araştırma Merkezleri bünyesinde sürdürülebilecek araştırmalar yapmak geldiği gibi, aynı zamanda akademisyenler ve öğrencilerde  bağımsız araştırmalar sürdürebilmektedir.

Ayrıca akademisyenler, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki TÜBİTAK 1001 programına araştırma projeleri ile ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde, öğrencilerimiz de danışman bir akademisyenin önderliğinde, yine aynı dönemlerde TÜBİTAK 2209-A ve TÜBİTAK 2209-B programlarına araştırma projeleri ile başvurabilmektedir.

İşletmeler

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.