Geri

HAYATIN BAŞLADIĞI BU YERDE, ÜZERİNİZDEKİ CÜBBENİN YERİNİ, ZİHNİNİZDEKİ KUBBE ALACAK

15.10.2020

HAYATIN BAŞLADIĞI BU YERDE, ÜZERİNİZDEKİ CÜBBENİN YERİNİ, ZİHNİNİZDEKİ KUBBE ALACAK

DR. KASAPOĞLU: “BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ, BUNDAN SONRA DA HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2019-2020 Akademik Yılı 34. Dönem Mezuniyet Töreni’nin ilk bölümü, Covid-19 Pandemi önlemleri ile gerçekleşti.

GAÜ 34. Dönem Mezuniyet Töreni’nin ilk bölümüne, GAÜ Kurucu Rekötrü Serhat Akpınar, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, KKTC Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Ali Çaygür, Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Taşel, Final Üniversitesi Genel Sekreteri Bülent Taşel, GAÜ Akademik ve İdari kadrosu ile Mezun Öğrencilerin aileleri katılım gösterdi.
Görev nedeniyle törene katılamayan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu video yoluyla tebrik mesajını GAÜ mezunlarına iletti.

Prof. Dr. Ali Haydar: “GAÜ’lüyüm Demenin Onur ve Gururunu Her Zaman Taşıyın ve Yaşayın”

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar yaptığı açılış konuşmasında, içinde bulunduğumuz 2020 yılı diğer yıllardan çok farklı ve unutulmaz bir yıl olduğunu ve tam anlamıyla mücadele yılı olduğunu  ve olmaya devam ettiğini belirtirken;
“ Bu dönemde bir çok bölgesel mücadeleler oldu ve devam etmekte. Hepimizin ortak mücadelesi; bir viruse karşı verilen mücadele oldu. Bu virüse karşı özellikle sağlık ve ekonomi alanında büyük mücadeleler verildi ve verilmeye devam ediyor. Bu virüs bize gösterdi ki dünyada son 50 yılda tıp dahil tüm bilim dallarında inanılmaz bir gelişme sağlanmış. Buna karşın halen daha gidilecek çok uzun yolumuz olduğunu gösterdi. Bu virus önümüzde ki yıllarda kolay kolay değiştirilemez denilen bir çok modelin bir çırpıda değişebileceğini gösterdi. Kısaca yaşam tarzımız değişti. Hiç şüphem yok ki bu yılı hiç birimiz unutmayacağız” dedi.

Haydar açıklamalarının devamında; “Sevgili mezunlarımız hepinizin mezun olduğunuz üniversitemiz ile ilgili ileri ki yıllarda defalarca anımsayacağınız ve paylaşacağınız güzel anılarınız olduğuna inancım var. Bugün hayatınızda bir sayfa kapanıp, yeni bir sayfa açılıyorsunuz. Bu mezuniyet töreninde bir çok duyguyu aynı anda yaşıyorsunuz. Salona bakınca sizinle gurur duyan ailelerinizi görüyorum. Sahneye bakınca en az aileleriniz kadar sizinle gurur duyan hocalarınızı görüyorum. Sizlerin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese başta ailelerinize ve hocalarınıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Girne Amerikan Üniversitesi’nde almış olduğunuz eğitimle kendi alanlarınızda yetkin bireyler olarak yetiştiniz ve bu alanlarda topluma, insanlığa faydalı olmak için hazırsınız. Hayatınızın her döneminde zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Sakın yılmayın, zorluklarla mücadeleden kaçmayın. Hepinize başarılar diliyorum; yolunuz açık olsun, her şey gönlünüzce olsun. GAÜ’lüyüm demenin onur ve gururunu her zaman taşıyın ve yaşayın.

Prof. Dr. Tülin Bodamyalı: “Önünüzde parlak ve başarılı bir geleceğin olduğuna yürekten inanıyoruz”

Girne Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Bodamyalı konuşmasında;

“Bugünü hepimiz için unutulmaz bir gerçeklik haline getiren mezunlarımızın aileleri, akademik ve idari personel ve GAÜ ailemizin idari yönetimi özel teşekkürlerimizi hak ediyor. Kuşkusuz, bugünün yıldızları, 2020 genç mezunlarımız. Bazıları bugün burada, bazıları uzak ama kalbimize yakın. Büyük başarınız için tebrikler! Önünüzde parlak ve başarılı bir geleceğin olduğuna yürekten inanıyoruz. GAÜ Aile Armasını bu geleceğe gururla taşıyacağınıza inanıyoruz. Yaşam yolunuz sizi nereye götürürse götürsün, her zaman GAÜ Ailemizin değerli üyeleri olarak kalacağınızı bilin. Size değer veren GAÜ aileniz olarak, özellikle dünya çapındaki Pandemi sırasında, her zaman sağlıklı ve güvende kalmanızı ve sevdiklerinizi korumanızı hatırlatmak isterim. Bir kez daha hepinizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Akpınar: “SİZİ" Gerçek Olan Yaşamınızdaki, En Gerçekçi Evreye Uğurluyoruz”

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar törende yaptığı konuşmasında; dünyamızın yaşamakta olduğu salgın hastalık koşulları altında, bu zorlu süreçte; öğrencilerin yaşamsal ihtiyaçlarına öncelik verdiklerini belirterek, eğitim ve öğretim stratejilerini bu kaotik ortamdan en az etkilenebileceği şekilde kararları hızlıca uygulayarak, akademik gelişim programlarının aksamaması noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Akpınar konuşmasının devamında ise şunları söyledi;

“Uluslararası standartlar ile ölçütlere sahip ve her birinizin kendi alanında, en başarılı olduğu akademik programların ebedi mensubu olduğunuzu teyit eden cübbelerinizi nihayet giymiş halde; Sizleri çok seven insanların, cismen olduğu kadar da ruhen de önündesiniz.

Ancak, cismani olarak bu kutsal atmosfere sahip bu çatı altından kısa bir süre sonra da ayrılacaksınız..."SİZİ" gerçek olan yaşamınızdaki, en gerçekçi evreye uğurlayacağız. Buna bazıları hayat diyor!

Hayatın başladığı bu yerde, üzerinizdeki cübbenin yerini, zihninizdeki kubbe alacak! O kubbenin altında olup biteceklerden sorumlu olacaklar listesinin en başındaki ilk temel maddeler, şu erdemler ile yoğrulmuş olacak;

İlki; anne baba dokunuşları, doğduğunuz yerin size öğrettikleri, ve insanlar...ve tüm canlılar yani yeryüzü, gökyüzü hatta yerlerin ve suların altı.

İkincisi ise; öğrendiğiniz her ne varsa, bunu kimden veya nereden öğrendiğiniz...

Yirmili yaşlarınızın başında kişisel tercihinizi kullanarak seçtiğiniz ve yüksek öğretiminizi tamamladığınız; Girne Amerikan Üniversitesi bir ‘erdem eylemi’ olarak ortaya çıkmıştır. Mezunlarının diploma derecesi ise; Erdem ölçütlerinin yüksek olması ile farkını ortaya koyar.

Yaş almak kadar, erdemin oluştuğunu hissetmek güven vericidir. Aslında, bedeninizde değişenler arttıkça ruhunu besleyen, yaşamınız boyunca öğrendiğiniz tüm şeylerin, nasıl bir 'imbikleme' işlemine sahnelik oluşturduğunun farkına varıyorsunuz.

Akpınar: “GAÜ Markası Taşıyan Diplomalarınızı Alarak, Kendi Çağınızın En Erdemli Dönemine Adım Atmış Olacaksınız”

Yani; Yaş almak güzeldir ama erdemle, mutlak erdem ile..ve bence; Biraz sonra GAÜ Markası taşıyan diplomalarınızı alarak, kendi çağınızın en erdemli dönemine adım atmış olacaksınız.

Kıbrıs`ın, ülkemin ilk üniversitesini kurma onurunu benliğimde taşıyor ve paylaşıyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile binlerce yıllık antik tarihe sahip Girne’mizin uluslararası kabulü, üniversitemiz ile yeniden keşfedilmiş hatta tanımlanmıştır.

Girne Amerikan Üniversitesi herhangi bir üniversite değil, vizyoner bir eğitim kurumudur.

Benzer şekilde; Farklı ülkelerdeki tüm kampüslerimiz, bulundukları ülkelerin en gözde şehirlerine konumlandırılarak, doğaya uyumlu fiziki yapılandırma ile GAÜ markası küresel olarak ölçeklendirilmiştir. Diplomalarınızın marka değerini temin eden; Küresel otorite öğesi olarak kabul edilen akreditasyonları ve iş birliklerini bu imbiğin içinden başarıyla da geçirdik.

Artık bu ölçek; En güzel yaşamsal ve akademik deneyimlerini paylaşmak için dünyanın her yerinden gelen öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve tüm çalışanlarımız ile erdemimizin ana ilham kaynaklarından birini oluşturuyor. Dünyanın her bölgesinde, her coğrafyasına yayılmış mezunlarımız ise; bu ilham kaynağının enerji kaynağıdır.

50’nci yılımıza birkaç adım daha yaklaşırken; Dünyanın saygın ve prestijli kuruluşları ile sürdürdüğümüz iş birliklerine ek olarak; ABD'nin köklü yüksek eğitim kurumu Arizona Üniversitesi ile oluşturduğumuz stratejik iş birliği anlaşması; akademik tüm unsurlarımıza, öğrenci ve siz mezunlarımıza ayrıcalıklı bir perspektif daha sağlayacak, coğrafyamızdaki çekim gücümüzü artıracaktır.

Akpınar: “Kendi Stratejimizi Kendi Ölçeğimizde 'Sürdürülebilir' Halde Inşa Etmeye Gayret Edeceğiz”

Bir paydası olduğumuz 'Dünyamızın yaşamakta olduğu salgın hastalık koşulları altında, bu zorlu süreçte; Öğrencilerimizin yaşamsal ihtiyaçlarına öncelik verdik. Eğitim ve öğretim stratejimizin bu kaotik ortamdan en az etkilenebileceği kararları hızlıca uygulayarak, özelde tüm öğrencilerimizin akademik gelişim programlarının aksamaması olasılıklarına odaklı çalıştık.

Ülkemiz sağlık kuruluşları ve otoriteleri ile eş güdüm oluşturup kampüs güvenliği konusunda titiz adımlar attığımıza inanıyorum.

Öğrencilerimizin kampüslerinden ayrı kaldığı zamanları en verimli şekilde telafi edebilmelerini sağlayacak yeni programlamalarımız eşliğinde yeni bir akademik yıla ne yazık ki yine de COVID Hastalığı ve salgının koşullarının belirsizlikleri ile başlıyoruz.

Birden çok değişkenin zorlayıcı koşulları altında, ana kriter; Ülkemizin 'vakasız' oluşu kadar, bunun sürdürülebilir haldeki gerçeği olacaktır. Biz de, gelişmelere bağlı olarak kendi stratejimizi kendi ölçeğimizde 'sürdürülebilir' halde inşa etmeye gayret edeceğiz.

Kuşkusuz çabalarımız, bu yöndeki ulusal bir yol haritası ile evrilecektir. Üniversitemizin ayrıcalıklı eğitimi, tüm zamanlarda en güven duyduğumuz, seçicilik faktörüdür. Dolayısıyla; şu andaki gündemimiz: Öncelikle var olan öğrencimizi güven altında tutabilmek, bu güvenin varlığını koşulsuz hissettirmektir.

Yeryüzündeki milyonlarca öğrenci ve on binlerce eğitim kurumu gibi; Öğrencilerimizin seslerinin bu kampüste duyulacağı günlere kavuşmayı arzu ederken, bize düşeni koşulsuz yapmaya devam edeceğiz. Yani, önce sağlık diyerek ne yapacaksak yapacağız.

Akpınar. “Bu Mütevazi Tören, Pırıltınızı Saçmanızda Hiç Bir Eksiklik Oluşturmayacaktır”

Bu anlamda, mezunlarımıza şunu söyleyerek konuşmama son vermek istiyorum; Bir çok eğitim kurumunun sanal törenler ile geçiştirdiği bu çok anlamlı günü, GAÜ Gelenekleri doğrultusunda olmasını arzu ederdiniz, kuşkusuz her şeye ve en iyisine layıksınız. Ama, bu mütevazi tören, pırıltınızı saçmanızda hiç bir eksiklik oluşturmayacaktır, sevdiklerinizin, hocalarınızın gözünde... Sizleri en içten duygularımla tebrik ediyor, yüce Rab'bime emanet ediyorum. Yolunuz açık olsun, bu yolculuğunuzda her daim arkanızda olacağımızı hiç unutmayın...


TC Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu: “Bugüne Kadar Olduğu Gibi, Bundan Sonra da Her Zaman Yanınızdayım”
GAÜ 34. Dönem Mezuniyet Törenine katılması planlanan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığımızın son dakika görevlendirmesiyle İstanbul’a gitmeleri gerektiği için, video mesaj ile Mezun Öğrencilere mejas iletti. TC Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu video yoluyla mezunlara gönderdiği mesajında şunları söyledi;

“Çok kıymetli Rektörüm, değerli hocalarım, çok sevgili öğrenci arkadaşlarım. Sizleri en içten dileklerimle sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Bugün sizler için, üniversite eğitiminiz için önemli bir gün. Emeklerinizin karşılığını mezun olarak, bu heyecanı yaşayarak almış bulunuyorsunuz. Ben bu vesile ile hem değerli öğrencilerimizi hem de emeği olan yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizin kıymetli ailelerini bu heyecan vesilesi ile tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, bundan sonraki süreçte de, tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gayretle, azimle, inançla, özveri ile çalışacaksınız. Milletimize ve insanlığa hizmette en önde olma inancı ile gayretle koşturacaksınız. Ben bu vesile ile sizlerin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman yanınızdayım. Sizlere, sevdiklerinize sağlık ve afiyet diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sizlerle olmayı umut ediyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Pınar Ergüneş: “GAÜ Bana Çok Şey Kattı”

Mezunlar adına konuşmasını gerçekleştiren GAÜ Yüksek Lisans Mezunu ve okul birincisi Pınar Ergüneş; “Girne Amerikan Üniversitesi bana çok şey kattı. Geriye dönüp baktığımda hatırlayacağım çok güzel anılarım var. Hayatta ne yaşarsanız yaşayın asla pes etmeyin, durmayın. Pandemi dolayısıyla birçoğumuzun ailesi gelemedi, ama kalpleri bizimle. Şu cümleleri söylememe izin verin lütfen; anne ve baba kızınız yine mezun oldu. Sizleri seviyorum.” dedi.
Bu sene ilk mezunlarını veren fakat pandemi nedeniyle adada bulunamayan GAÜ School of Performing Arts (GAÜ Sahne Sanatları Okulu) öğrencilerinin videosu gösterimi gerçekleşti. Konuşmaların ardından Yüksek Linans, Doktora, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri diplomalarını teslim aldılar.

AKPINAR, “DEMOKRAT PARTİ (DP) KİTLE PARTİSİ OLARAK YERİNİ ALMAYA HAZIR” AKPINAR, “DEMOKRAT PARTİ (DP) KİTLE PARTİSİ OLARAK YERİNİ ALMAYA HAZIR”

Demokrat Parti (DP) Milletvekili adaylığını Serhat Akpınar ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.

BİZİM HAYAT KAYNAĞIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ BİZİM HAYAT KAYNAĞIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ

BİZİM HAYAT KAYNAĞIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZ AKPINAR, MİLLİ EĞİTİM BAKANI AMCAOĞLU’NA SESLENDİ: “17 BİN ÖĞRENCİ ADAYA NASIL GELECEK? Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Serhat Akpınar, pandeminin üniversiteler üzerindeki olumsuz etkisinin azaltılması için önemli açıklamalarda bulundu. Akpınar: “Öğrencilerin Adaya Sadece Bir Mesajla Gelemeyeceğini Söylemek Zorundayım” Öğrencilerin adaya getirilmesi için hükümette herhangi bir hareketlenme görmediklerini belirten Akpınar, “Basından nisan ayında üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağını ve 17 bin öğrencinin geri getirileceğini öğrendik. Ancak bunca yıllık deneyimimle bu öğrencilerin buraya sadece bir mesajla gelemeyeceğini söylemek zorundayım” dedi. Belli bir zaman diliminde adaya gelemeyen ve kayıt yaptıramayan öğrencilerin muhaceret sorunları olduğunu ifade eden Akpınar, bu sorunları bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Yurtdışında öğrencilerin okurken çalışabildiğini söyleyen Serhat Akpınar, “Bizim ülkemizde öğrencilerin çalışması neden yasaklandı” diye sordu.

AŞI DALGALARI VE ÖNCELİKLER, BİR ´KUYUMCU TERAZİSİ HASSASİYETİ´ İLE ÖLÇÜLMELİDİR AŞI DALGALARI VE ÖNCELİKLER, BİR ´KUYUMCU TERAZİSİ HASSASİYETİ´ İLE ÖLÇÜLMELİDİR

AŞI DALGALARI VE ÖNCELİKLER, BİR ´KUYUMCU TERAZİSİ HASSASİYETİ´ İLE ÖLÇÜLMELİDİR. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu´nun, ´tüm eğitim kurumlarında aşılanmanın tamamlanması ile ancak yüz yüze eğitim şartlarına geçilebileceğine´ yönelik açıklamalarının ardından, Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Başkanı Serhat Akpınar birlik adına bir yazılı açıklama yaptı.

YALNIZCA DİJİTALE AYAK UYDURANLAR DEĞİL, HERŞEYİ İLE DİJİTİZE OLANLAR DÜNYANIN YENİ YÖNETENLERİ OLACAKLAR YALNIZCA DİJİTALE AYAK UYDURANLAR DEĞİL, HERŞEYİ İLE DİJİTİZE OLANLAR DÜNYANIN YENİ YÖNETENLERİ OLACAKLAR

YALNIZCA DİJİTALE AYAK UYDURANLAR DEĞİL, HERŞEYİ İLE DİJİTİZE OLANLAR DÜNYANIN YENİ YÖNETENLERİ OLACAKLAR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, yeni dünya düzeninde dijital dönüşümün; insan hayatı, iş sektörleri ve eğitim alanlarında ortataya koyacağı değişiklikleri değerlendirdi. GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar, 10 yıl sonrası için beklenen “Yeni Dünya Düzeni” nin, Pandemi ile birlikte tüm insanlığı dijital dönüşümün içerisine çektiğini belirterek, dijital döşümün insan hayatının değişime uğratacağı olası etkilerini açıkladı.

ALINAN KARALAR SONRASINDA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞMA İMKÂNIMIZ OLACAK ALINAN KARALAR SONRASINDA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞMA İMKÂNIMIZ OLACAK

AKPINAR: “ALINAN KARALAR SONRASINDA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞMA İMKÂNIMIZ OLACAK” ÖĞRENCİLERİN 1 ŞUBAT İTİBARİYLE ADAYA GELEBİLMELERİ İÇİN ADIMLAR ATILMAYA BAŞLANMIŞTIR” KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ve GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, GAÜ Instagram hesabından gerçekleştirilen canlı yayında, Üniversitelerde yüz yüze eğitime geçiş süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu yaptığı açıklamada, Yükseköğretimin KKTC için büyük öneme sahip olduğunu belirterek, eğitimin kalitesinin yüz yüze eğitim ile alakalıysa; bakanlık olarak üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını ifade etti. 21 üniversitenin Rektörleri ve Başbakan’ın katılımıyla yapmış oldukları toplantıda; son durumu, talep, düşünce ve yapılması gereken adımları değerlendirdiklerini belirten Amcaoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı olarak 82.000 aktif öğrencinin 40.000’e yakının yurtdışında online eğitim aldığını ve hangi fakülte ve bölümlerde yüz yüze eğitime ihtiyaç olunabileceğini masaya yatırdıklarını söyledi.

YENİ YILDA VE SONRAKİLERDE DE İYİLİKLERİN KENDİLİĞİNDEN GELMESİ İMKANSIZ, İNSANI DEĞERLERİN ELİMİZ KAYBI İLE TEKER TEKER YÜZLEŞMELİYİZ YENİ YILDA VE SONRAKİLERDE DE İYİLİKLERİN KENDİLİĞİNDEN GELMESİ İMKANSIZ, İNSANI DEĞERLERİN ELİMİZ KAYBI İLE TEKER TEKER YÜZLEŞMELİYİZ

YENİ YILDA VE SONRAKİLERDE DE İYİLİKLERİN KENDİLİĞİNDEN GELMESİ İMKANSIZ, İNSANI DEĞERLERİN ELİMİZ KAYBI İLE TEKER TEKER YÜZLEŞMELİYİZ. Yeni takvim yılının başlamasına saatler kala, Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, yeni yıl dileklerini kamuoyu ile paylaştı. GAÜ Medya aracılığıyla yayımlanan yazılı açıklamada Kurucu Rektör Akpınar, "Sadece öznelerinden biri olduğumuz yaşam tarihinin, üzerinde yer bulduğu ´Dünya Tarihi´ ile kıyaslandığında, belki de önemsiz küçük sayılar haline dönüştüğünü ve insanın bir tür olarak ortaya çıkışından itibaren bu sonsuz eylemi de, sadece kendisinin varlığı ile ifade edebilme cüreti gösterdiğini düşünüyorum." değerlendirmesini yaptı.

YENİ ŞEKİLLENEN DÜNYADA KKTC ÜNİVERSİTELERİ’NİN DÜNYA İLE REKABET EDEBİLİR OLMASI GEREKİYOR YENİ ŞEKİLLENEN DÜNYADA KKTC ÜNİVERSİTELERİ’NİN DÜNYA İLE REKABET EDEBİLİR OLMASI GEREKİYOR

YENİ ŞEKİLLENEN DÜNYADA KKTC ÜNİVERSİTELERİ’NİN DÜNYA İLE REKABET EDEBİLİR OLMASI GEREKİYOR Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Başkanı ve Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Covid-19 pandemisinin üniversitelere etkileri ve üniversitelerin 2021 hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akpınar pandemi sürecinde üniversitelerin yaşadığı zorluklar hakkında yaptığı açıklamalarda; “Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç eski zamanlarda yaşanan kriz dönemlerine hiç benzemiyor. Özellikle KKTC’de yükseköğrenim alanında olan biri olarak ve sürekli kriz yönetimini en doğru biçimde yönetebileceğimize inanan biri olarak şuan içinde bulunduğumuz bu süreci tanımlamakta zorluk çekiyoruz. Çünkü adada ki yükseköğrenim alanı veya içinde ki GAÜ değil, etkileşim altında olduğumuz başta Türkiye’de ki yükseköğretim, ekonomik süreçler ve yaşamsal alanlarda ki bir çok sorunun yaşanıyor olması, içinde bulunduğumuz coğrafya da benzer süreçlerde. Kısa bir özetle tüm dünya bu sürecin içerisinde.

ŞAHSIMA LAYIK GÖRÜLEN BU ÖDÜLÜ, KKTC VE HALKIM ADINA BÜYÜK BİR ONUR İLE TAŞIYACAĞIM ŞAHSIMA LAYIK GÖRÜLEN BU ÖDÜLÜ, KKTC VE HALKIM ADINA BÜYÜK BİR ONUR İLE TAŞIYACAĞIM

ŞAHSIMA LAYIK GÖRÜLEN BU ÖDÜLÜ, KKTC VE HALKIM ADINA BÜYÜK BİR ONUR İLE TAŞIYACAĞIM GAÜ KURUCU REKTÖRÜ AKPINAR’A, AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI ALİYEV’İN TALİMATI İLE TEŞEKKÜR PLAKETİ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’a, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in talimatı ile, Azerbaycan Cunhuriyeti Hemreylik Bayramı ve Dağlık Karabağ Zaferi anısına plaket ve teşekkürnameverilmesi uygun görüldü.

DIŞİŞLERİ BAKANI ERTUĞRULOĞLU İLE TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU’NA ZİYARET DIŞİŞLERİ BAKANI ERTUĞRULOĞLU İLE TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU’NA ZİYARET

DIŞİŞLERİ BAKANI ERTUĞRULOĞLU İLE TURİZM VE ÇEVRE BAKANI ATAOĞLU’NA ZİYARET Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberinde ki heyet, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na ziyarette bulundu. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar başkanlığında, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, Moldova Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Saffet Özarslan ve GAÜ Genel Sekereteri Dr. Volkan Kadir Güngör’den oluşan heyet, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na ziyarette bulundu.

ÖĞRENCİLERİN EN AZINDAN BİR KISMININ GERİ GELMESİ MASAYA YATIRILMALI ÖĞRENCİLERİN EN AZINDAN BİR KISMININ GERİ GELMESİ MASAYA YATIRILMALI

ÖĞRENCİLERİN EN AZINDAN BİR KISMININ GERİ GELMESİ MASAYA YATIRILMALI Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin sağlık açısından güvenli bir ülke olduğunu ifade ederek yılbaşından sonra, belirli bir karantina süresini yerine getirmek koşuluyla ülkeye dönmeyen öğrencilerin en azından bir kısmının geri gelerek yüz yüze eğitime başlanmasının masaya yatırılması gerektiğini söyledi. Tatar, Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Serhat Akpınar ve yönetim kurulu üyelerini kabul ederek görüştü.

TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ, ÜNİVERSİTELER KENDİ ÖZ İRADELERİ İLE FAKÜLTE VE BÖLÜMLERİNİ AÇABİLMELİ TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ, ÜNİVERSİTELER KENDİ ÖZ İRADELERİ İLE FAKÜLTE VE BÖLÜMLERİNİ AÇABİLMELİ

TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ, ÜNİVERSİTELER KENDİ ÖZ İRADELERİ İLE FAKÜLTE VE BÖLÜMLERİNİ AÇABİLMELİ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Başkanı Serhat Akpınar Covid-19 pandemi döneminde üniversitelerde yaşanan sıkıntılar ve gündeme dair önemli konu başlıklarında açıklamalarda bulundu. Akpınar: “GAÜ’nün daha önceki yıllarda E-learning konusunda deneyimsel süreçte de oldukça başarılı olması sebebiyle toparlanması kolay oldu”

GAÜ VE KAÜ’DEN, EMAA TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN, “HERKES İÇİN SANAT PROJESİ”NE SPONSORLUK GAÜ VE KAÜ’DEN, EMAA TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN, “HERKES İÇİN SANAT PROJESİ”NE SPONSORLUK

GAÜ VE KAÜ’DEN, EMAA TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN, “HERKES İÇİN SANAT PROJESİ”NE SPONSORLUK Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) tarafından yürütülen “Herkes İçin Sanat Projesi” için sponsorluk anlaşması imzalandı. “Herkes İçin Sanat Projesi” kapsamında gerçekleşen sponsorluk anlaşması, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, KAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Toya Akpınar, KAÜ Rektörü ve EMAA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökçe Keçeci tarafından imzalandı.

BAZI ÜLKELER GÜNEY KIBRIS’IN GİRİŞİMLERİ İLE ARTIK KKTC’DEKİ ÜST EĞİTİM KURUMLARINI TANIMIYOR BAZI ÜLKELER GÜNEY KIBRIS’IN GİRİŞİMLERİ İLE ARTIK KKTC’DEKİ ÜST EĞİTİM KURUMLARINI TANIMIYOR

BAZI ÜLKELER GÜNEY KIBRIS’IN GİRİŞİMLERİ İLE ARTIK KKTC’DEKİ ÜST EĞİTİM KURUMLARINI TANIMIYOR “ÜNİVERSİTELERDE GEÇEN YILA ORANLA %40 ÖĞRENCİ KAYBI” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, katıldığı programda, KKTC Yükseköğretimi ile Covid-19 Pandemi sürecinde alınan önlem ve çalışmaları değerlendirdi.

ÖĞRENCİLERİ PERİŞAN; ÜNİVERSİTELERİ ORTADA BIRAKTILAR ÖĞRENCİLERİ PERİŞAN; ÜNİVERSİTELERİ ORTADA BIRAKTILAR

ÖĞRENCİLERİ PERİŞAN; ÜNİVERSİTELERİ ORTADA BIRAKTILAR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın almış olduğu “Tüm test ve karantina ücretleri; KKTC Vatandaşı olsun veya olmasın, ülkeye gelecek olan yolcular tarafından karşılanacaktır” kararının ardından, mağduriyet yaşan öğrenciler ve üniversiteler hakkında açıklamada bulundu.

KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NDEN, KIBRIS TÜRK TİCARET ODASINA ZİYARET KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NDEN, KIBRIS TÜRK TİCARET ODASINA ZİYARET

KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NDEN, KIBRIS TÜRK TİCARET ODASINA ZİYARET Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) komite üyeleri, KKTC’nin Yüksek Öğretim alanının öncelikli koruma altına alınması ve “Birlikte Hareket Etme” mutabakat toplantısı kapsamında, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na (KTTO) ziyaret gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI TATAR, GAÜ VE KAÜ HEYETLERİNİ KABUL ETTİ CUMHURBAŞKANI TATAR, GAÜ VE KAÜ HEYETLERİNİ KABUL ETTİ

CUMHURBAŞKANI TATAR, GAÜ VE KAÜ HEYETLERİNİ KABUL ETTİ TATAR “GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ” Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberinde ki heyeti kabul etti. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar başkanlığında, KAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Toya Akpınar, GAÜ Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Akpınar, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci ve Moldova Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Saffet Özarslan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ziyarette bulundu.

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ 20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Başkanlığını yürüttüğü, “Kıbrıs Çocuk Vakfı” adına, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısyla mesaj yayımladı.

AMERİKAN TÜRK İŞ GELİŞTİRME KONSEYİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GAÜ’DE GERÇEKLEŞTİ AMERİKAN TÜRK İŞ GELİŞTİRME KONSEYİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GAÜ’DE GERÇEKLEŞTİ

AMERİKAN TÜRK İŞ GELİŞTİRME KONSEYİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GAÜ’DE GERÇEKLEŞTİ Yaklaşık iki yıl önce KKTC Şubesi’ni Girne’de hizmete açan Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council), Kıbrıs İş Dünyası temsilcileriyle bir araya gelmek ve ikili ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüşmelerde bulunmak üzere Merkez ve Başkanlığını Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’ın yürüttüğü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Şubesi Yönetim Kurulu Toplantısı, GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Millenium Başkanlık Ofisi’nde gerçekleşti.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin kuruluşunun 37´inciyıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AVRASYA HİZMET NİŞANI AVRASYA HİZMET NİŞANI

AVRASYA HİZMET NİŞANI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2020 yılında Türk Dünyasına bulunmuş olduğu katkılar ve hizmetlerinden dolayı, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından “Avrasya 2020 Hizmet Nişanı ve Ödülü”ne layık görüldü.

GAÜ, DÜNYA SIRALAMASINDA BU YILDA İLK 100 İÇİNDE GAÜ, DÜNYA SIRALAMASINDA BU YILDA İLK 100 İÇİNDE

GAÜ, DÜNYA SIRALAMASINDA BU YILDA İLK 100 İÇİNDE "EDUNIVERSAL RANKİNG 2020" SONUÇLARI AÇIKLANDI Uluslararası üniversite sıralamalarının dikkate alınan en önemli referanslarından birisi olan, Fransa merkezli "Eduniversal Ranking 2020" değerlendirme sonuçları açıklandı.

GELECEĞİ YARATAN GEÇMİŞ GELECEĞİ YARATAN GEÇMİŞ

GELECEĞİ YARATAN GEÇMİŞ Değerli GAÜ Küresel Bilim Ailesi, 5 yaşlarında korkuyla uyanılan bir gün ve geceye o kalbin korku ve endişe ile beklediği sabaha, yeni bir umutla uyanması; sessiz yıllar ...Savaşın , esaretin, yokluğun, sevginin oluşturduğu psiko-sosyal kimlik gelişimiyle gerçekliğimize tutunulan bir hayat, yaşanılan gerçeklik ve var olduğumuzu bilmediğimiz zaman boyutunda paralel yaşam kavramını yaşayan ve Benle doğan bir düşünce...

KKTC KENDİ KADER YOLCULUĞUNA CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR LİDERLİĞİNDE ANAVATANIYLA YOLA ÇIKIYOR KKTC KENDİ KADER YOLCULUĞUNA CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR LİDERLİĞİNDE ANAVATANIYLA YOLA ÇIKIYOR

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR İÇİN KUTLAMA MESAJI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 18 Ekim tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde, oyların yüzde 51,74´unu alarak Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı, yayımladığı mesajı ile kutladı. Akpınar yayımladığı mesajında, iki aday arasında g

NEZAKET ZİYARETİ NEZAKET ZİYARETİ

NEZAKET ZİYARETİ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Ali Çaygür, Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Taşel ve Final Üniversitesi Genel Sekreteri Bülent Taşel’i makamında ağırladı.

ANAVATANIMIZ İLE MUTEBER VE MUHAKKAK OLDUĞUMUZU GÖRÜYOR VE İNANIYORUM. BU DÜŞÜNCEDE OLAN, ´CUMHURİYETİMİZİN CUMHURBAŞKANI ADAYININ´ YANINDAYIM ANAVATANIMIZ İLE MUTEBER VE MUHAKKAK OLDUĞUMUZU GÖRÜYOR VE İNANIYORUM. BU DÜŞÜNCEDE OLAN, ´CUMHURİYETİMİZİN CUMHURBAŞKANI ADAYININ´ YANINDAYIM

ANAVATANIMIZ İLE MUTEBER VE MUHAKKAK OLDUĞUMUZU GÖRÜYOR VE İNANIYORUM. BU DÜŞÜNCEDE OLAN, ´CUMHURİYETİMİZİN CUMHURBAŞKANI ADAYININ´ YANINDAYIM Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki adayların ´Kıbrıs Sorunu´na ilişkin ortaya koydukları ana söylemin; Federasyon istemini lağvetmiş, tam bağımsız KKTC´nin yoluna devam edebilmesi seçeneğinden oluşması eğiliminin, ikinci tura kalmış seçim sonucunu belirleyici bir rol alabileceği iddia edilirken, yarım asırdır süren toplumlararası görüşmelerin bir anlamı kalıp-kalmadığı yönündeki değerlendirmelere çok önemli bir katkı da GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’dan geldi.

VAR OLMAK İSTİYORSAK VE BUGÜNE KADAR VAR OLABİLMİŞSEK; SADECE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAYESİNDEDİR VAR OLMAK İSTİYORSAK VE BUGÜNE KADAR VAR OLABİLMİŞSEK; SADECE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAYESİNDEDİR

“VAR OLMAK İSTİYORSAK VE BUGÜNE KADAR VAR OLABİLMİŞSEK; SADECE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAYESİNDEDİR” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Türkiye ve KKTC arasında ki bağı ve bağlılığı vurguladığı; kişisel düşünce ve görüşlerini içeren yazılı bir açıklamada bulundu. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar açıklamasında, Türkiye’nin asli varlığının önemini meşrulaştıran siyasiler ve siyasilerin etkisinde kalan bir kesimin olduğunu dile getirerek, Kıbrıs Türk halkının varlığını Türkiye’ye borçlu olduğunu ve vatan toprağına da yine Türkiye sayesinde tutunduğunu söyledi.

ARTIK KENDİ GELECEĞİMİZE ODAKLI VE TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE HAREKET ETMELİYİZ ARTIK KENDİ GELECEĞİMİZE ODAKLI VE TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE HAREKET ETMELİYİZ

ARTIK KENDİ GELECEĞİMİZE ODAKLI VE TÜRKİYE İLE BİRLİKTE BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE HAREKET ETMELİYİZ. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde adayların ´Kıbrıs Sorunu´ üzerinden yaptıkları değerlendirmelere ilişkin, kişisel düşünce ve görüşlerini içeren yazılı bir açıklamada bulundu.

SINIRLARIN OLMADIĞI DÜNYA, YENİDEN OLUŞACAK SINIRLARIN OLMADIĞI DÜNYA, YENİDEN OLUŞACAK

SINIRLARIN OLMADIĞI DÜNYA, YENİDEN OLUŞACAK Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Birleşmiş Milletler topluluğu tarafından 1981 yılında ilan edilen “21 Eylül Uluslararası Barış Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ YENİ EĞİTİM MODELİ GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ YENİ EĞİTİM MODELİ

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ AKPINAR, PANDEMİ DÖNEMİNDE GAÜ’NÜN YENİ EĞİTİM MODELİNİ AÇIKLADI AKPINAR: “ADAYA GELEBİLECEK ÖĞRENCİLERİMİZ ÖRGÜN EĞİTİME KATILABİLECEK. GELEMEYECEK OLANLAR İSE, ONLİNE EĞİTİM İLE DEVAM EDEBİLECEK” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2020-2021 Akademik yılı öncesinde, GAÜ olarak uygulayacakları eğitim modeli ve öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında açıklamada bulundu. Akpınar açıklamasında, insanlık olarak zorlu bir süreçten geçildiğini, her gün alınan farklı kararlar ile gündemi belirlemekte zorlandıklarını belirterek, öğrenciler için; sağlıklarını riske atmadan, karar merci organları ile istişareli bir şekilde uygun kararlar ürettiklerini ifade etti.

TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI KUTLAMA MESAJI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Kıbrıs’ın Fethi’nin 449’uncu, Türk Mukavamet Teşkilatı’nın 62’inci ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 44’üncü kuruluş yıldönümleri dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

HER BAYRAM, EVRENSEL KUCAKLAŞMA İÇİN DE VESİLEDİR HER BAYRAM, EVRENSEL KUCAKLAŞMA İÇİN DE VESİLEDİR

HER BAYRAM, EVRENSEL KUCAKLAŞMA İÇİN DE VESİLEDİR Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Kurban Bayramı dolayısıyla, kendisi ve ailesi adına yayımladığı yazılı bayram mesajında; İnsan yaşamının iç ve çevresel sorunları yüzleşerek ideal yaşamın kapılarını zorlayabileceğini vurgulayarak; "İnsanlık olarak geçmekte olduğumuz bu zor süreçte; Kurban bayramınızı ailece tebrik ediyor, İslam alemi başta olmak üzere tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum." temennisinde bulundu.

ÜNİVERSİTE KULÜP FAALİYETLERİ, ÖĞRENCİLERİN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNİN VE ÖZ GÜVENLERİNİN ARTMASINI SAĞLAR ÜNİVERSİTE KULÜP FAALİYETLERİ, ÖĞRENCİLERİN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNİN VE ÖZ GÜVENLERİNİN ARTMASINI SAĞLAR

ÜNİVERSİTE KULÜP FAALİYETLERİ, ÖĞRENCİLERİN KİŞİSEL GELİŞİMLERİNİN VE ÖZ GÜVENLERİNİN ARTMASINI SAĞLAR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi öğrencisi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü (GAÜSBUİK) Başkan Yardımcısı Murat Can Zengin, Kurucu Rektör Serhat Akpınar’ı ziyaret etti.

KAÜ VE KKTC KAMUSEN ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI KAÜ VE KKTC KAMUSEN ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KAÜ VE KKTC KAMUSEN ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) ve Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) arasında, ilişkileri geliştirme ve karşılıklı gereksinimleri karşılama amacı ile işbirliği protokolü imzalandı.

ET VE TIRNAK MİSALİ KOPMAZ BAĞLARIMIZ OLAN ANAVATANIMIZ TÜRKİYE İLE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR, PROJELER VE İŞ BİRLİKLERİNE BAŞLIYORUZ ET VE TIRNAK MİSALİ KOPMAZ BAĞLARIMIZ OLAN ANAVATANIMIZ TÜRKİYE İLE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR, PROJELER VE İŞ BİRLİKLERİNE BAŞLIYORUZ

ET VE TIRNAK MİSALİ KOPMAZ BAĞLARIMIZ OLAN ANAVATANIMIZ TÜRKİYE İLE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR, PROJELER VE İŞ BİRLİKLERİNE BAŞLIYORUZ! GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR’DAN ANKARA’DA ÜST DÜZEY ZİYARETLER VE YENİ İŞ BİRLİKLERİ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve GAÜ Genel Sekreteri Dr. Volkan Kadir Güngör, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü ile 20 Temmuz Kutlu Barış Harekatı’nın yıldönümlerini kapsayacak şekilde Ankara’da devletin önemli kurumlarına ve Türk Siyasetinin önemli isimlerine bir dizi ziyarette bulundu. Akpınar’ın gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, KKTC Yüksek Öğretiminden, Milli Birlik ve Beraberlik Şuurunun yüceltilmesine yönelik birçok konu ele alındı. Görüşmeler sırasıyla şu şekilde gerçekleşti; Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin Bozgeyik, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Fatih Öztek, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü ve Milli Eğitim Bakanlığı Duayen Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin, Sanayi ve Enerji Bakanlığı Danışman ve Bürokratları, TC Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanlığı Bürokratları ile tüm ömrünü Türkiye’ye hizmete vakfetmiş ve Türkiye’ye birçok üst düzey bürokrat, devlet adamı kazandırmış Sayın Recai Kutan ile üst düzey görüşmeler gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen üst düzey ziyaretler ile ilgili açıklamada bulunan Akpınar şunları söyledi; “Bu anlamlı zaman diliminde gerçekleşen ziyaret dizisiyle, et ve tırnak misali kopmaz bağlarımız olan Anavatanımız Türkiye ile detaylarını yakın bir gelecekte paylaşabileceğim önemli çalışmaları, proje ve işbirliklerini bugünden başlatmış olduğumuzun müjdesini sizlerle paylaşmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum.”

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI 20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI

20 TEMMUZ BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK BAYRAMI Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46´ıncı Yıl Dönümü ile 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesaj aşağıdaki ifadeleri içeriyor; "Kıbrıs Barış harekâtının 46. Yılında; kendilerini Kıbrıs Türkeri’nin Varoluş ve Özgürlükleri için feda eden Mücahitlerimizi, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi Minnet ile anıyoruz." “20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramımız Kutlu Olsun”

AKPINAR, GİRNE KOLEJİ ANKARA YENİMAHALLE KAMPÜSÜNDE İNCELEMEDE BULUNDU AKPINAR, GİRNE KOLEJİ ANKARA YENİMAHALLE KAMPÜSÜNDE İNCELEMEDE BULUNDU

AKPINAR, GİRNE KOLEJİ ANKARA YENİMAHALLE KAMPÜSÜNDE İNCELEMEDE BULUNDU Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve GAÜ Genel Sekreteri Dr. Volkan Kadir Güngör, ´´Dünyanın Kapıları Sana Açık´´ sloganıyla uluslararası eğitim deneyimiyle eğitimcileri, aileleri ve öğrencileri uluslararası bir eğitim çatısı altından bir araya getirmeye başlayan Girne Koleji’nin Ankara Yenimahalle Kampüsü’nü ziyaret etti.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı yazılı bir mesaj ile; GAÜ ve bağlı kurumlar ile çalışanlar adına, "hain" girişimi bir kez daha kınadı. Akpınar; ulusal tarihin bu zaman dilimine talihsizce denk düşen bu "hainliğe" gerekli ulusal cevabın, Anavatan ve Türk Coğrafyası´nın her bölgesinde yine tereddütsüz verildiğini de kaydetti.

GAÜ, 120 NİJERYALI ÖĞRENCİYİ YENİDEN YÜKSEKÖĞRETİME KAZANDIRIYOR GAÜ, 120 NİJERYALI ÖĞRENCİYİ YENİDEN YÜKSEKÖĞRETİME KAZANDIRIYOR

GAÜ, 120 NİJERYALI ÖĞRENCİYİ YENİDEN YÜKSEKÖĞRETİME KAZANDIRIYOR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve Nijerya Ulusal Öğrenci Birliği Başkanı Gideon Jude, Nijeryalı öğrenciler için burs destek programına imza attı.

GAÜ VE TGK ARASINDA Kİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI GAÜ VE TGK ARASINDA Kİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

GAÜ VE TGK ARASINDA Kİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI ONLİNE YAYINDA İMZALANDI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGF) arasında bilimsel ve eğitsel alanlarda; bilgi ve deneyim alışverişi ile ortak çalışmalar adına yapılan işbirliği protokolü, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve TGK Başkanı Nuri Kolaylı’nın gerçekleştirmiş olduğu online yayında imzalandı.

ALSANCAK MİLLİ PARK PROJESİNİ, GAÜ’NÜN MİMARLIK AKADEMİSYENLERİ VE ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ? ALSANCAK MİLLİ PARK PROJESİNİ, GAÜ’NÜN MİMARLIK AKADEMİSYENLERİ VE ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?

AKPINAR, “ALSANCAK MİLLİ PARK PROJESİNİ, GAÜ’NÜN MİMARLIK AKADEMİSYENLERİ VE ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIĞINI BİLİYORMUYDUNUZ?” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, GAÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Akademisyen ve Öğrencileri tarafından ortaya koyulan “Alsancak Milli Parkı” projesi hakkında, sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.

25 HAZİRAN DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ 25 HAZİRAN DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ

25 HAZİRAN DÜNYA DENİZCİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 25 haziran Dünya Denizciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Akpınar, yayımladığı mesajında şunları söyledi;

BU DÜĞÜMÜN AÇILMASI İÇİN, İÇİŞLERİ BAKANI’NIN ÖNERGEYİ BAKANLAR KURULUNA GÖTÜRMESİ GEREKMEKTEDİR BU DÜĞÜMÜN AÇILMASI İÇİN, İÇİŞLERİ BAKANI’NIN ÖNERGEYİ BAKANLAR KURULUNA GÖTÜRMESİ GEREKMEKTEDİR

BU DÜĞÜMÜN AÇILMASI İÇİN, İÇİŞLERİ BAKANI’NIN ÖNERGEYİ BAKANLAR KURULUNA GÖTÜRMESİ GEREKMEKTEDİR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser´in düzenlediği basın toplantısında, Camelot Beach Club konusunda sarf ettiği “kaybettiğimizi geri alacağız” sözleri üzerine Camelot Beach Club’ta, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

ÜLKENİN EKONOMİK GÜCÜ OLAN YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDA SIKINTILI BİR SÜREÇ YAŞANMASI KAÇINILMAZDIR ÜLKENİN EKONOMİK GÜCÜ OLAN YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDA SIKINTILI BİR SÜREÇ YAŞANMASI KAÇINILMAZDIR

ÜLKENİN EKONOMİK GÜCÜ OLAN YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDA SIKINTILI BİR SÜREÇ YAŞANMASI KAÇINILMAZDIR Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Başkanı Serhat Akpınar katıldığı televizyon programında Pandemi ve Yükseköğretim konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİN’DEN BAŞBAKAN ERSİN TATAR’A ZİYARET KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİN’DEN BAŞBAKAN ERSİN TATAR’A ZİYARET

KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİN’DEN BAŞBAKAN ERSİN TATAR’A ZİYARET Pandemi Süreci ve sonrasında KKTC’de sosyoekonomik ve yüksek öğretime bağlı tüm paydaşları ve KKTC halkını ilgilendiren alanlarda alınması gereken önlemler ve kısa, orta, uzun vadede pandemi ve sonrasını kapsayan önerilerden oluşmuş Bilim Kurulu Raporu KUB Yönetim Kurulu adına KUB Başkanı Serhat Akpınar tarafından KKTC Başbakan’ı Ersin Tatar’a sunuldu. Rapor üzerine KUB Yönetim Kurulu ile KKTC Başbakanlık Heyeti arasında istişare edildi.

ÇOCUKLARA ODAKLI BİR DÜNYA, BARIŞ VE REFAHIN EVRENSEL HALİDİR ÇOCUKLARA ODAKLI BİR DÜNYA, BARIŞ VE REFAHIN EVRENSEL HALİDİR

ÇOCUKLARA ODAKLI BİR DÜNYA, BARIŞ VE REFAHIN EVRENSEL HALİDİR Akpınar ; ‘Onlar bizim geleceğimiz. Bizler de, gelecektik bir zamanlar. Bugün, bir kez daha geleceğimiz olan çocuklarımız ile geleceği kucaklıyoruz.’

GAÜ EVRENSEL AİLEMİZ´İN 35´İNCİ KURULUŞ YILINI İÇTENLİKLE KUTLUYORUM GAÜ EVRENSEL AİLEMİZ´İN 35´İNCİ KURULUŞ YILINI İÇTENLİKLE KUTLUYORUM

GAÜ EVRENSEL AİLEMİZ´İN 35´İNCİ KURULUŞ YILINI İÇTENLİKLE KUTLUYORUM Girne Amerikan Üniversitesi 35’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Kurucu Rektör Serhat Akpınar bir kutlama mesajı ile, Girne Amerikan Üniversitesi’nin bir ‘erdem eylemi’ olarak ortaya çıktığını belirterek, odaklandıkları ilkelerin ilk günkü kadar saf gerçekliğini koruduğunu ifade etti. Akpınar’ın yazılı mesajı şöyle;

YURT DIŞINDA EĞİTİM HAYALİ KURAN GENÇLERE BU İMKANLARI SAĞLAMAK İÇİN ARİZONA ÜNİVERSİTESİ İLE İNOVATİF VE VİZYONER BİR İŞBİRLİĞİNİ HAYATA GEÇİRDİK YURT DIŞINDA EĞİTİM HAYALİ KURAN GENÇLERE BU İMKANLARI SAĞLAMAK İÇİN ARİZONA ÜNİVERSİTESİ İLE İNOVATİF VE VİZYONER BİR İŞBİRLİĞİNİ HAYATA GEÇİRDİK

YURT DIŞINDA EĞİTİM HAYALİ KURAN GENÇLERE BU İMKANLARI SAĞLAMAK İÇİN ARİZONA ÜNİVERSİTESİ İLE İNOVATİF VE VİZYONER BİR İŞBİRLİĞİNİ HAYATA GEÇİRDİK. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) yükseköğretimde kutladığı 35. yılında, uluslararası vizyonunu genişleterek, dünya çapında kendini kanıtlamış, 1885 yılında kurulan ABD´nin köklü üniversitelerinden Arizona Üniversitesi ile global kampüs ortaklığına imza attı.

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ AKPINAR, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ GAÜ KURUCU REKTÖRÜ AKPINAR, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ AKPINAR, MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI ÇAVUŞOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberindeki heyet, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na ziyarette bulundu.

EMEKÇİLERİN TÜMÜNE MİNNETTARIZ EMEKÇİLERİN TÜMÜNE MİNNETTARIZ

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektör Serhat Akpınar temel çalışma alanlarının, öznesi insan olan ´daha iyi bir yaşam amacıyla geliştirildiğine´ dair söylemin, hak ihlali çelişkileri ile karartılmamasına yönelik istek ve umutların arttığını ifade ederek, "Kaçınılmaz makineleşme olanaklarına karşın ve bugünlerde herkesin dilinde olan ´yeni bir dünya´ya rağmen; Yine de, emeğin sonsuza kadar en yüce değer olarak, insanlığa ve yuvası olan bu gezegene hizmet edeceğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AKPINAR, “KKTC DEVLETİ HALA SÜRECİN CİDDİYETİNİ ANLAMAK İSTEMEMEKLE KARARLI” AKPINAR, “KKTC DEVLETİ HALA SÜRECİN CİDDİYETİNİ ANLAMAK İSTEMEMEKLE KARARLI”

AKPINAR, “KKTC DEVLETİ HALA SÜRECİN CİDDİYETİNİ ANLAMAK İSTEMEMEKLE KARARLI” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, COVID-19 pandemi süreci ile ilgili alınan tedbirlerin yetersiz olduğu ve sürecin hala gerçek anlamda ciddiye alınmadığı yönünde açıklamada bulundu.

SERHAT AKPINAR’DAN HÜKÜMETE YÖNELİK EKONOMİK ÇAĞRI SERHAT AKPINAR’DAN HÜKÜMETE YÖNELİK EKONOMİK ÇAĞRI

SERHAT AKPINAR’DAN HÜKÜMETE YÖNELİK EKONOMİK ÇAĞRI Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, hükümete yönelik bir çağrıyı kaleme alarak; Covid-19 Salgını nedeniyle ekonomik rehabilitasyonu amaçlayan çalışmalara yönelik acil önerilerini, bir basın bildirisi aracılığıyla iletti.

KÜB´den KKTC Hükümete Tavsiye Karar KÜB´den KKTC Hükümete Tavsiye Karar

KÜB´den KKTC Hükümete Tavsiye Karar Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB), küresel ölçekte yaşanan yeni korona virüs hastalığının KKTC Yükseköğretim alanı üzerindeki olası etkileri ve alınması gerekli tedbirler yönünde almış olduğu kararlar ve üretilen önerileri, Başbakan Ersin Tatar ve Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na iletti.

Bugün, birkaç hafta öncesinden çok farklı bir dünyaya uyandık. Bugün, birkaç hafta öncesinden çok farklı bir dünyaya uyandık.

Bugün, birkaç hafta öncesinden çok farklı bir dünyaya uyandık.

AKPINAR  “HİÇBİRİMİZ YALNIZ DEĞİLİZ” AKPINAR “HİÇBİRİMİZ YALNIZ DEĞİLİZ”

AKPINAR “HİÇBİRİMİZ YALNIZ DEĞİLİZ”

AKPINAR; “HER BİR ÖĞRENCİMİZ BİZİM EVLADIMIZDIR VE ONLARA SAHİP ÇIKMA NOKTASINDA HİÇ BİR ENDİŞENİZ VE KORKUNUZ OLMASIN”  AKPINAR; “HER BİR ÖĞRENCİMİZ BİZİM EVLADIMIZDIR VE ONLARA SAHİP ÇIKMA NOKTASINDA HİÇ BİR ENDİŞENİZ VE KORKUNUZ OLMASIN”

AKPINAR; “HER BİR ÖĞRENCİMİZ BİZİM EVLADIMIZDIR VE ONLARA SAHİP ÇIKMA NOKTASINDA HİÇ BİR ENDİŞENİZ VE KORKUNUZ OLMASIN” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Koronavirüs salgınını dolasıyla GAÜ bünyesinde ki; Gordon Bennet Kız Öğrenci Yurdu, Elysium Court Kız Öğrenci Yurdu ve Karmi Erkek Öğrenci Yurduna giderek dezenfekte çalışmaları, yurtların durumu ve öğrencilerin durumlarını yerinde inceledi.

Sevgili GAÜ Ailem, Değerli Öğrencilerimiz Ailemizin değerli bir üyesi olduğunuz için güvenliğiniz ve sağlığınız bizim önceliğimizdir. Sevgili GAÜ Ailem, Değerli Öğrencilerimiz Ailemizin değerli bir üyesi olduğunuz için güvenliğiniz ve sağlığınız bizim önceliğimizdir.

Sevgili GAÜ Ailem, Değerli Öğrencilerimiz Ailemizin değerli bir üyesi olduğunuz için güvenliğiniz ve sağlığınız bizim önceliğimizdir.

BASIN AÇIKLAMASI AKPINAR, “AMAÇ, SİYASİ İRADE İLE SİNSİCE GASP ETME GİRİŞİMİDİR” BASIN AÇIKLAMASI AKPINAR, “AMAÇ, SİYASİ İRADE İLE SİNSİCE GASP ETME GİRİŞİMİDİR”

BASIN AÇIKLAMASI AKPINAR, “AMAÇ, SİYASİ İRADE İLE SİNSİCE GASP ETME GİRİŞİMİDİR” Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, “Camelot Beach Club” hakkında basın açıklamasında bulundu.

GAÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN KKTC’YE KAZANIMI İÇİN İMZALAR ATILDI GAÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN KKTC’YE KAZANIMI İÇİN İMZALAR ATILDI

GAÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN KKTC’YE KAZANIMI İÇİN İMZALAR ATILDI BAŞBAKAN ERSİN TATAR BAŞKANLIĞINDA, GAÜ HASTANESİ’NİN DEVİR İŞLEMLERİ İÇİN İMZALAR ATILDI Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) bünyesinde yapımına 2016 yılında başlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, Sağlık Bakanlığı’na devri için imzalar atıldı.

Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib Ziyareti Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib Ziyareti

Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib Ziyareti

ERHÜRMAN’DAN GAÜ’YE ZİYARET ERHÜRMAN’DAN GAÜ’YE ZİYARET

ERHÜRMAN’DAN GAÜ’YE ZİYARET KKTC Cumhurbaşkanı seçimlerinin gerçekleşmesine kısa bir zaman kala Cumhurbaşkanı adaylarından CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektör Serhat Akpınar’a ziyarette bulundu.

MOLDOVA AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ MOLDOVA AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Moldova´nın başkenti Kişinev´de 2015 yılında kurulan Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) kardeş üniversitesi olan Moldova Amerikan Üniversitesi (AUM) ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

GAÜ MISSION AFRICA PROGRAMINA,GANA’YI DA EKLEDİ GAÜ MISSION AFRICA PROGRAMINA,GANA’YI DA EKLEDİ

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 35. Kuruluş Yılı çerçevesinde Kuzey Kıbrıs adını tüm dünyaya duyurmaya devam ediyor.

GAÜ 35. Kurulu Yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısı GAÜ 35. Kurulu Yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısı

GAÜ 35. Kurulu Yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısı

GAÜ, Dünyanın Kapılarını Girne Koleji Öğrencileri İçin Açıyor GAÜ, Dünyanın Kapılarını Girne Koleji Öğrencileri İçin Açıyor

KKTC’nin ilk üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi,yüksek öğrenimdeki 35’inci yılında, Girne Koleji adı altında, Türkiye genelinde, kolejler açacak.

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR “KENDİ ÜLKEMİZDE ADALETİN TAKİPÇİSİ VE SAVUNUCUSUYUZ. GAÜ’NÜN SATILIK BİR ŞEYİ YOK.” GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR “KENDİ ÜLKEMİZDE ADALETİN TAKİPÇİSİ VE SAVUNUCUSUYUZ. GAÜ’NÜN SATILIK BİR ŞEYİ YOK.”

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, “GAÜ ve 50. Yıl Vizyonu” ile ilgili; tüm akademik ve idari kadronun katılımı ile gerçekleştirdiği kendi ifadesiyle “Büyük Ailenin Buluşması” olarak değerlendirdiği toplantının yankıları sürüyor.

AKPINAR: “BU GİRİŞİM, YÜKSEKÖĞRETİMDE KKTC ÜNİVERSİTELERİ İÇİN BÜYÜK BİR AÇILIM SAĞLAYACAK” AKPINAR: “BU GİRİŞİM, YÜKSEKÖĞRETİMDE KKTC ÜNİVERSİTELERİ İÇİN BÜYÜK BİR AÇILIM SAĞLAYACAK”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Küresel Misyon Programında, atamalarını yapmış olduğu GAÜ öğrencilerinden oluşan GAÜ Elçileri ile ilk olarak “Afrika Misyonu”nu başlattı.

AKPINAR, “ULUSLAR PROJESİ İLE KKTC’Yİ, TÜM DÜNYA ÜZERİNDE TANITMA EYLEMİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ AKPINAR, “ULUSLAR PROJESİ İLE KKTC’Yİ, TÜM DÜNYA ÜZERİNDE TANITMA EYLEMİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Girne Ameirkan Üniversitesi (GAÜ), Ürdün Amman’da, “İpek Yolu Misyonu; Uluslar Projesi” kapsamında Ortadoğu Bölge ve Kayıt Kabul ofisini oluşturdu.

GAÜ’DEN, ÜRDÜN MİLLİ EĞİTİM VE YÜKSEK ÖĞRETİM BAKANINA ZİYARET GAÜ’DEN, ÜRDÜN MİLLİ EĞİTİM VE YÜKSEK ÖĞRETİM BAKANINA ZİYARET

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İpek Yolu Misyonu, Uluslar Projesi’nin 35 uygulanma programı kapsamında GAÜ Heyeti, Kurucu Rektör Serhat Akpınar Başkanlığında Ürdün Mili Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Prof. Dr. Walid Al Maani ile bir araya geldi.

AKPINAR: “HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN TERCİHİ, ÜNİVERSİTE MEZUNU PİLOTLAR OLACAK” AKPINAR: “HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN TERCİHİ, ÜNİVERSİTE MEZUNU PİLOTLAR OLACAK”

GAÜ İLE ÜRDÜN KRALİYET HAVACILIK AKADEMİSİ ARASINDA BÜYÜK ANLAŞMA

GAÜ, Kıbrıs´ın ilk spor genetik araştırma enstitüsünü kuruyor GAÜ, Kıbrıs´ın ilk spor genetik araştırma enstitüsünü kuruyor

Geçtiğimiz gün GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’ın başkanlığında bir araya gelen, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, Show Tv Slikon Vadi Programı Yapımcısı ve Sunucusu Dinçer Karaca, NextGen Türkiye COO’su ve...

Akpınar´dan, ABD´de düzenlenen Uluslararası Eğitimciler Konferası´nda üst düzey temsiliyet Akpınar´dan, ABD´de düzenlenen Uluslararası Eğitimciler Konferası´nda üst düzey temsiliyet

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberinde, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr.Asım Vehbi, Amerika’da düzenlenen NAFSA 2018 Eğitim Konferansına katıldı...

GAÜ´nün,Moldova´daki diğer markası ´Constantın Stere University’ yükseliyor GAÜ´nün,Moldova´daki diğer markası ´Constantın Stere University’ yükseliyor

Girne Amerikan Üniversitesi’nin, Moldova Cumhuriyeti’nde yeniden yapılanmasına kardeş üniversite olarak destek verdiği ‘Constantin Stere Üniversitesi’ (USPEE- UNIVERSITY OF EUROPEAN POLITICAL AND ECONOMIC STUDIES), İngilizce ve...

BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış Çabası Sürüyor BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış Çabası Sürüyor

Avrupa Diplomatlar Birliği Başkan Yardımcısı Serhat Akpınar, sürdürülebilir ve kalıcı barışın Birleşmiş Milletler’in (BM) en önemli meselesi olduğunu söyledi. BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış...

Gaü, Eurasia Airshow´a Yeni Nesil Eğitim Uçağı Da40 ile Katıldı Gaü, Eurasia Airshow´a Yeni Nesil Eğitim Uçağı Da40 ile Katıldı

Girne Amerikan Üniversitesi, Antalya´da düzenlenen Eurasia Airshow´a, yeni nesil eğitim uçağı DA40 ile katıldı. Jet yakıtıyla çalışan 4 kişilik eğitim uçağıyla, pilot adaylarına eğitim uçuş eğitimi verilip, Türk hava sektörüne...

Serhat Akpınar: Serhat Akpınar: "50´inci yılımız için, hedefimizi kilitledik"

GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar; 1985 Yılı´nda ilerici bir hamle ile; Bugünlerde Kuzey Kıbrıs için sosyo-ekonomik anlamda yerine ikamesi mümkün görünmeyen, özel yüksek öğrenim sektörünün ilk temsilcisi olarak...

Serhat Akpinar, Serhat Akpinar, "Toplumsal Ufkumuz; Yaşadiğimiz Coğrafya İle Sinirli Değil"

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2017 Yılı´nın son günlerinde; İnsanlığın ve Dünya Gezegeni´nin gelecek yıllarına ait beslenen "umutlara" ait, kendi istem ve dileklerini; "Kıbrıs Adası´nda doğmuş, büyümüş, yaşayan ve mücadele azmini kaybetmemiş biri" perspektifi ile yorumladı.

DMW 2017 “BİR ADIM İLERİ” ZİRVESİNİN 2’İNCİ GÜNÜ LE CHATEAU LAMBOUSA HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİ DMW 2017 “BİR ADIM İLERİ” ZİRVESİNİN 2’İNCİ GÜNÜ LE CHATEAU LAMBOUSA HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİ

DMW 2017 “Bir Adım İleri” zirvesinin ikinci gününde DMW diplomatları, CEO’lar, Türkiye ve KKTC’den iş adamları ve iş kadınları, GAÜ Akademisyenleri’nin yanında, seçkin konukların katılımı ile gerçekleşti.

ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ ZİRVESİ; GAÜ’DE BAŞLADI. ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ ZİRVESİ; GAÜ’DE BAŞLADI.

Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından tanınan ve temel amacı ise; AB’nin yeni genişleme süreçlerinde, aday ülkeleri birliğe hazırlamak olan, Almanya/ Köln merkezli Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) “2017 Zirvesi” GAÜ’de başladı.

GAÜ VE TASAM ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALANDI GAÜ VE TASAM ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALANDI

Girne Amerikan Üniveristesi (GAÜ) ve Türkiye Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) arasında, karşılıklı çalışmalar ve stratejik gelişim konuları çerçevesinde protokol anlaşması imzalandı.

MİLLİ ATLET YİĞİTCAN HEKİMOĞLU’NA GAÜ’DEN TAM DESTEK MİLLİ ATLET YİĞİTCAN HEKİMOĞLU’NA GAÜ’DEN TAM DESTEK

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Yüksek Lisans öğrencisi Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile biraraya geldi. Akpınar’ın daveti üzerine GAÜ Başkanlık Ofisinde biraraya gelen...

GAÜ BAŞKANLIK OFİSİ’NE, ÜST DÜZEY ZİYARETLER SERİSİ GAÜ BAŞKANLIK OFİSİ’NE, ÜST DÜZEY ZİYARETLER SERİSİ

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Kendisine yapılan nezaket ziyaretleri çerçevesinde; Önümüzdeki pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde, 39’uncu KKTC Hükümeti’nin bazı bakanları ile CTP Genel Başkanı Tufan Erhürmanı ağırladı.

“GAÜ Ailesi” Yeni Yıl Resepsiyonlarında Buluştu “GAÜ Ailesi” Yeni Yıl Resepsiyonlarında Buluştu

Girne Amerikan Üniversitesi; 2018 Yılı’na sayılı günler kala, akademik ve idari düzeyde düzenlenen resepsiyonlar ile bir araya geldi. Merkez Girne Kampüsü’ndeki buluşmalardan ilki; Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall Fuayesi’nde, ikinci buluşma da; Milenyum ‘Red Room’ Salonu’nda gerçekleştirildi.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar´ın, Azerbaycan temasları ses getiriyor GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar´ın, Azerbaycan temasları ses getiriyor

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; Türk Dünyası´nın önemli başkentlerinden biri olan Bakü´de, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve...

Hava Ulaşımında; Ulusal, Yeni Arayışlar Hava Ulaşımında; Ulusal, Yeni Arayışlar

Hava yolu ulaşımında, bilet fiyatlarındaki artış ve zorlayıcı uygulamalara ilaveten, KKTC´ye olan seferlerini askıya alma kararı alan özel bir hava yolu şirketinin yeni bir sorun halinde eklenmesi, acil çözüm bulunması konusunda...

AKPINAR “KONUŞULMADIK YANI KALMAMIŞ GÖRÜŞMELERE, YENİ YÖNÜ VERMENİN FORMÜLÜ; NE HAK YİYECEĞİZ, NE DE HAKKIMIZ OLANDAN VAZGEÇECEĞİZDİR.” AKPINAR “KONUŞULMADIK YANI KALMAMIŞ GÖRÜŞMELERE, YENİ YÖNÜ VERMENİN FORMÜLÜ; NE HAK YİYECEĞİZ, NE DE HAKKIMIZ OLANDAN VAZGEÇECEĞİZDİR.”

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, özellikle KKTC Yurttaşlığı’nın kendisine vermis olduğu haklar ve yetkiler çerçevesinde, her bir bireyin ortaya çıkarak, 50 yıldır süren ve son seferinde yine başarısızlık paydasının arttığının gözlemlendiği; “Kıbrıs Sorunu” sürecinin yeni yönününün...

AKPINAR, “ULUSAL REFAHIMIZIN ANAHTARI İNOVASYON KÜLTÜRÜDÜR” AKPINAR, “ULUSAL REFAHIMIZIN ANAHTARI İNOVASYON KÜLTÜRÜDÜR”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, geçtiğimiz ay katılmış olduğu BM Genel Kurul Toplantısı ve GAÜ’nün 2017-2018 Akademik yıl teması olan “İnovasyon” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GAÜ HAVACILIK VE PİLOTAJ ALANINDA Kİ AÇILIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR GAÜ HAVACILIK VE PİLOTAJ ALANINDA Kİ AÇILIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar başkanlığında toplanan heyet, Havacılık ve Pilotaj alanında yeni açılımlar üzerine yeni büyük kararlar aldı.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.